Pratidin TV

Odisha's Digital News Platform

ଚତୁର୍ଥ T-20 ; ୧୨ ଦିନରେ ୱାଲ୍ଡକପ୍ ବଦ୍‌ଲା ନେଲା ଭାରତ , କଙ୍ଗାରୁ ଦଳକୁ ତଳେ ପକାଇ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ …

1 min read

ରାୟପୁର ; ୧୨ ଦିନରେ ୱାଲ୍ଡକପ୍ ବଦ୍‌ଲା ନେଇଛି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ଜିତି ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଦଳକୁ ୨୦ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ତେବେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ସହିତ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲରେ ପରାଜୟର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି।ସେହିଭଳି ଚତୁର୍ଥ ଟି -୨୦ ଜିତି ଭାରତ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି।ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ଅସମର୍ଥ ୩-୧ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ୧ ଡିସେମ୍ବର (ଶୁକ୍ରବାର) ରାୟପୁରର ସହିଦ ଭୀର ନାରାୟଣ ସିଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ସିରିଜର ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୨୦ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଚମ ତଥା ଶେଷ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏମ ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ।

ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ସହିତ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୩ ର ଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ୧୯ ନଭେମ୍ବରରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତ କୁ ୬ୱିକେଟ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ସେହି ପରାଜୟ ହେତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ହେବାକୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଲା।

ଶୁକ୍ରବାର ସହିଦ ଭୀର ନାରାୟଣ ସିଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ପାଇ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଭାରତ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ କରିଥିଲା ୧୭୪ ରନ୍ । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ରିଙ୍କୁ ସିଂହ ସର୍ବାଧିକ ୪୬ ରନ୍ର ଇନିଂସ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ସେହିପରି ଯଶସ୍ୱୀ ଜୈସୱାଲ ୩୭ ରନ୍, ଋତୁରାଜ ଗାଏକ୍ୱାଡ୍ ୩୨ ରନ୍, ଜିତେଶ ଶର୍ମା ୩୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ଡେନ୍ ଡ୍ୱାରସୁଇସ୍ ୩ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଜାସନ୍ ବେହରନ୍ଡର୍ଫ ଓ ତନବୀର ସାଂଘା ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ । ୧୭୫ ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପିଛା କରୁଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଓପନିଂ ଯୋଡ଼ି ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ଦଳ ବ୍ୟାକ୍ଫୁଟ୍କୁ ଚାଲିଆସିଥିଲା । ଭାରତ ମ୍ୟାଚ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତନ ସହ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳକୁ ୧୫୪ ରନ୍ ରେ ରୋକିଥିଲା । କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିନାୟକ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ୍ ୩୬ ରନ୍, ଟ୍ରାଭିସ ହେଡ୍ ୩୧ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ୩ଟି ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ୨ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *